Koronawirus: Podkarpacie, Niedziela: 13 nowych zakażeń, 1 zgon

Image

GODZINA 10:30

POLSKA

Mamy 311 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

- śląskiego (128),

- łódzkiego (43),

- mazowieckiego (39),

- małopolskiego (16),

- podlaskiego (15),

- opolskiego (14),

- podkarpackiego (13),

- pomorskiego (12),

- lubelskiego (11),

- wielkopolskiego (7),

- świętokrzyskiego (6),

- kujawsko-pomorskiego (3),

- dolnośląskiego (2),

- lubuskiego (1),

- zachodniopomorskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 61-M Łańcut, 77-M Poznań, 90-K Kraków, 89-K, 72-K, 79-K, 84-K Zgierz, 78-K, 90-M Radomsko, 80-K Sieradz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 31931. Zgony łącznie: 1356.

PODKARPACIE

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 33 648 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego. w tym:

• w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 24 217

• dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 9 431

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostają 23 osoby, 1936 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 71 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 82 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 549 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 349 osób wyzdrowiało. Odnotowano 47 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniu 20 czerwca br. zmarł pacjent w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego).

Kolejne 4 osoby, które wyzdrowiały to mieszkańcy powiatu jarosławskiego – kobieta w sile wieku, dwoje nastolatków i dziecko.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jabar

vrek, czy ty wszystko w domu masz na miejscu czy coś ci spada na głowę jak wchodzisz do chaty

~Radio KWNY

Jaśko54 nie ma nakazu, jest tylko zalecenie, doczytaj sobie.

~Jaśko54

Nie powinni być wpuszczani do sklepów osoby bez masek.Nakaz obowiązuje ,tylko jest nie egzekwowany.

PlagMa

Pola czytaj ze zrozumieniem, napisalam ze na weselu pod Rzeszowem. Masz problem z czzytaniem?

~Vrek

Zwira na l
Pilecki i na miasto

~Vrek

Sru buahaha

~Pola

Plagma ha ha kolejny tekst o weselu na slasku ha ha ha nagle kazdy na slasku byl w tym miesiacu

~Basia

Siwa nie opowiadaj bajeczek. Wstyd zeby kobieta dojrzala tak klamala.

~Lila

Proszę porównać liczbę zakażonych i liczbę zgonów w podkarpackim i w innych woj . W mojej ocenie coś z tym leczeniem w Łańcucie jest nie tak

~Siwa@

Ognisko jest w szpitalu w Jarosławiu. Zarażony oddział wewnętrzny.
Swoją drogą Sanepid wysyła ludzi bez objawów z wynikiem plus do szpitala w Łańcucie. Zapełnili w kilka dni 4 oddziały, prawie 100 osób. Teraz zapełniają kardiologię na 300 osób. Wysyłają ludzi bez objawów na siłę strasząc karami i mandatami. W sanepidzie bałagan, chaos, dezinformacja i dezorganizacją. Kłamią i straszą ludzi, nie wysyłają decyzji o kwarantannie, nie aktualizują danych dla policji. Każdy Sanepid interpretuje procedury jak chce, nie ma jednej wytycznej dla wszystkich. Lekarze nie mają wyjścia i muszą przyjmować pacjentów bez powodu, rozkładają ręce bo nie mają już miejsc. Lekarze i pielegniarki sami mówią że to jakieś chore przepisy. Tak wygląda ta wasza pandemia i sztucznie zawyżana przed sanepid ilość osób hospitalizowanych.

PlagMa

W Stalowowolskim jest wiecej zarazonych niz myslicie. Tylko tu raczej nie robi sie badac. Tylkl kaze poddac sie kwarantannie osobie ktora zadzwoni do sanepidu, pozostali domownicy chodza do pracy, wychodza z domu. Znam osobiscie takie osoby, pracuje z nimi. Tak wiec zdrowka zycze, psychicznego zwlaszcza, coby nikt wam juz z mozgu wody nie robil. Na slasku jeden domownik zbadany, ozostalym covid dopisany z automatu coby podniesc statystyki dla wzbudzdnia strachu, aa i kwarantanna nie obowiazuje nikogo, nieoficjjalnie oczywiscie. Znajoma z pracy ma rodzine tam, byla 2 tyg temu. Prezydenci przyszli tez przeciez jezdza po calej Polsce, bez masek, witaja sie i nawet na Slasku byli, jednym i drugim, potem dalej w Polske. Jeszcze wam powiem oo kolega byl w sobote na weselu pod Rzeszowem, bylo okolo 100 osob, wszyscy sie dobrze bawili. Wylejcie wode z mozgu, nalejcie sobie oleju.

~J 23

U nas zabija korona na zachodzie nie tylko: biedny uchodźca z Libii zabił trzy osoby nożem - jakoś nie chce to przejść przez polskie wolne media... Cytat z telegraph: "Police have declared a knife rampage that killed three in Reading as a terror incident. The man arrested at the scene yesterday is Khairi Saadallah, a 25-year-old refugee from Libya"

zlopec

W szpitalu w Jarosławiu jest ognisko

pl2

W powiecie jarosławskim jest jakieś ognisko covida. Szkoda że nie piszą w jakim dokładnie miejscu.

~Rrrr

Nowych 13 potwierdzonych przypadków to:

11 osób z powiatu jarosławskiego (młody i starszy mężczyzna, cztery starsze kobiety i pięć kobiet w sile wieku) wszyscy w izolacji
nastolatka z powiatu przemyskiego (izolacja)
starszy mężczyzna z powiatu przeworskiego (hospitalizacja)

~zatroskana

Teska nie wiadomo , nie napisali

~Zosia

A w jakich powiatach nowe zachorowania??

~Teska

Dobrze że nie ma w powiecie stalowowolskim nowych chorych.